אם יש לכם ספת בד, אתם בוודאי יודעים כמה חשוב לשמור על ניקיונה. אם חלילה ייווצר עליה כתם שלא יוסר במהירות ובאופן הנכון, הוא עלול להפוך לכתם לכל החיים; אבל אם תטפלו יפה בספה שלכם, תשמרו על ניקיונה ותכירו את הדרך הנכונה לטפל בכתמים, מובטח שתיהנו מספה נקיה ויפה לשנים רבות.

ככלל, הדרך הטובה ביותר לטפל בספה היא על פי הוראות היצרן. כלומר לכבס את הבד רק על פי ההוראות הללו ולהשתמש רק בחומרי ניקוי מאושרים שמתאימים לסוג הבד. אבל מה אם הספה כבר נמצאת בסלון שלכם שנתיים או שלוש ואין לכם מושג איפה הנחתם את הוראות היצרן?

ניקוי ספות: הנחיות כלליות

שימו לב: יש חשיבות לפעולה מהירה. ככל שתמתינו יותר זמן בין היווצרות הכתם לבין הטיפול בו, כך גדל הסיכוי שהוא יחדור אל סיבי הבד ותתקשו יותר להוציא אותו משם.

כל רהיט בבית מתלכלך בשימוש יומיומי, והספה שלכם לא שונה: גרגירי אבק וחול, פירורי מזון, שערות או פרוות חיות מחמד, אפר סיגריות וחלקיקים אחרים שנחשבים “לכלוך יבש” ניתן להסיר בעזרת שואב אבק רגיל: פשוט מחברים את האביזר המאורך המתאים לפעולת ניקוי ספות בד ותוחבים אותו בין החיבורים והכריות על מנת להגיע עד לחלקיקים הלכלוך הרחוקים ביותר.

אם נוזל כלשהו נשפך או מטפטף על הספה, לא תהיה ברירה אלא להשתמש בחומר ניקוי כלשהו. חשוב לציין שיש בשוק שפע אדיר של חומרי ניקוי ולא בכולם ניתן להשתמש בכל ספת בד. אם תשתמשו בחומר ניקוי שאינו מתאים לסוג הבד ממנו עשויה הספה, אתם עלולים לגרום לספה נזק חמור הרבה יותר מהכתם.

לכן בדקו תחילה את השפעת חומר הניקוי על הבד בפינה נסתרת של הספה. רק לאחר שווידאתם שלא נגרם לה נזק, התיזו או מרחו את חומר הניקוי על הכתם והברישו את המקום בעדינות בעזרת מברשת ניילון. חומר הניקוי אמור למוסס את הכתם, ולבסוף, סובבו בעדינות מגבת יבשת על שאריות הכתם וחומר הניקוי. בשלב זה, אם השתמשתם בחומר ניקוי מתאים, הכתם אמור להיעלם מן הספה.